Yeniden Refah Partisi Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Gül, Afyonkarahisar İl Teşkilatını ziyaret edip basın mensupları ile bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Türk Dil Kurumu'nun kuruluş yıl dönümünü kutladı İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Türk Dil Kurumu'nun kuruluş yıl dönümünü kutladı

 

Afyonkarahisar, Yeniden Refah Partisi'nin enerjik temposuna ev sahipliği yaptı. Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Gül, şehrin nabzını tuttu, il teşkilatının çalışmalarını yerinde inceledi ve basın mensuplarıyla kritik görüşmeler gerçekleştirdi. Gül, "Halkımızın arasında olmak bizim için bir onur" diyerek, partisinin halkla iç içe bir politika izlediğinin altını çizdi.

Çalışmalarına dur durak demeden devam ettiklerini belirten Yeniden Refah Partisi Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Gül, “31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığı seçimlerinde 6.2 belediye meclisinde ise yüzde yedi oy oranı ile baraj sınırını da aşarak Yeniden Refah Partimiz 14 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi sonuçlar bakımından bir sürpriz yapmış oldu.”

AHLAKLI BELEDİYECİLİK

Yeniden Refah Partisi’nin 5 yıl önce kurulmuş bir parti olmasına rağmen bir çok siyasi parti gibi ismi medyada çokça bilinmemesine rağmen teşkilatların gayretli çalışmaları vesilesi ile Türkiye’nin 3. Büyük partisi olduklarını söyleyen Gül, “31 Mart seçimlerinde de bunu tescilleyerek yüzde yedi oy alarak Türkiye’de 3. Büyük parti olmuş olduk. Böyle bir desteği bizlere veren başta milletimize, halkımıza çok teşekkür ediyorum. Birçok nokta da belediye kazandığımız gibi Afyon’da da belediyelerimiz oldu. Salar Belediyesi ile Karacaören Belediyesi Afyon’da Yeniden Refah Partimizin ahlaklı belediyecilik sloganı ile yola çıktığı seçim sürecinde elhamdülillah sandıktan zaferle çıkarak belediyelerimiz hizmetlerine gayretli bir şekilde başlamış oldular” dedi.

MİLLETİMİZİN DERDİNİ DİNLİYORUZ

Belediyelerin kazanılmasında tüm halka teşekkür eden Yeniden Refah Partisi Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Gül, “Oy veren, oy vermeyen ayrım yapmaksızın tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Örnek bir belediyecilik hizmeti ile Allah’ın izniyle, örnek teşkil edecek Yeniden Refah Partimiz farkını gösterecektir. Yeniden Refah Partimiz milletimizin derdi ile dertlenmeye devam ediyor. Başta Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ve Genel Başkan Yardımcılarımız olmak üzere sürekli halkımızla iç içeyiz, halkımızın derdini dinliyoruz, gittiğimiz her noktada esnaf ziyareti, vatandaş ziyareti yapıyoruz ve milletimizin derdini dinliyoruz. Bu vesile ile seçimden seçime değil, her zaman halkımızın arasında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

AÇLIK SINIRINA MAHKUM EDİLDİ

Halkla iç içe olduklarını söyleyen Gül, “Sahada ne görüyoruz, sahada görmüş olduğumuz vaka şu ki milletimiz çok ağır bir ekonomik krizin altında inim inim inlemektedir. Uzun zamandan beri devam eden kriz her geçen gün daha da derinleşerek, rakamsal olarak kötüye giderek kriz milletimizin canını yakmaya devam ediyor. Halkımız büyük bir çoğunluğu maalesef yoksulluk sınırı ve ekser çoğunluğunu çok ciddi şekilde başata emeklilerinin olmakla birlikte açlık sınırını yaşamaya mahkum edilmiştir. Maalesef bu rakamların bir an önce düzelmesin beklerken bir krizin her geçen gün daha derinleştiğini görmek bizleri ziyadesiyle üzüyor.”

KENDİ TOPRAKLARINA DÖNSÜNLER

Gazze’de binlerce canın katledilmesine göz yumulduğunu belirten Gül, “Orada yaşanan dramla birlikte ülkemize bir göç akını ülkemize bir Suriyeli vakası gerçeğini oluşmaya başladı. Şimdi umut ediyoruz ki hayat Suriye’de tekrar normale dönsün, burada bulunan Suriyelilerin, kendi yaşam koşulların sağlanmasıyla birlikte sistemli bir şekilde ülkelerine vatanlarına inşallah dönmelerini sağlarız. Bülbülü altın bir kafese koymuşlar ah vatanım ah vatanım demiş. Bu kardeşlerimizin de bir an önce vatanlarına kendi topraklarında hayatlarına devam etmelerini bir an önce bekliyoruz.”

ÇÖZÜM YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDE

Gül, “Yine 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaşanan insanlık dramına karşı dünya suskunluğunu korumaya devam ediyor. 7 Ekim’den bu tarafa Gazze’de adeta bir soykırım yapıldı. Ve bütün dünya buna sessiz kaldı. Birleşmiş Milletler, NATO ve diğer dünyada bildiğimiz ne kadar uluslararası örgüt varsa bütün bu zulümlere karşı sadece kınamaktan öte hiçbir eylem ortaya koyamadılar. Başta Türkiye olmak üzere yanı başımızdaki İslam ülkeleri, Gazze’de dökülen kana karşı kınama dışında bir eylem bir birliktelik ortaya koyamadılar. Bu sorunlara biran önce çözüm bulunuz ya da milletimiz ilk seçimlerde anahtarı Yeniden refah Partisi’ne tıpkı bugün belediye seçimlerinde olduğu gibi bunun işaretini vermiş oldular. İlk Yapılacak seçimlerde Yeniden Refah İktidarında bu sorunların çözümünü gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Basın toplantısının ardından Yeniden Refah Partisi Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Gül’ün Salar Belediyesi ve Karamıkkaracaören Belediyesini ziyaret edeceği bildirildi. 

 

#NurettinGül #YenidenRefahPartisi #AfyonkarahisarZiyaretleri #HalklaBuluşma #SiyasiDinamizm #YerelSeçimBaşarısı #TeşkilatÇalışmaları #HalkınSesi #RefahİçinÇalışma #TürkiyeSiyaseti