AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Turgay Şahin Olimpik Yüzme Havuzunun bazı sıkıntılardan dolayı kullanılmadığı iddiasına yanıt vererek, “geldiği günden bugüne suya sabuna dokunmayanların, başları her sıkıştığında girdiği havuzda yüzme bilmediği için çırpınmasını meşrulaştırıyor” dedi.

Gözden kaçırmayın

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Türk Dil Kurumu'nun kuruluş yıl dönümünü kutladı İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Türk Dil Kurumu'nun kuruluş yıl dönümünü kutladı

 

 

 

 

Afyonkarahisar Belediye Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanı Burcu Köksal Olimpik Yüzme Havuzunun bazı sıkıntılardan dolayı kullanılmadığını iddia etmişti. AK Parti İl Başkanı Av. Turgay Şahin bu iddialara sert yanıt vererek, Olimpik Yüzme Havuzunun farklı tarihlerde kullanılarak birçok sporcuya ev sahipliği yaptığını hatırlattı.

 

Başkan Şahin açıklamasında, “15 Aralık 2023 yılında önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Muharrem Mehmet Kasapoğlu'nun da katılımları ile faaliyete soktuğumuz Olimpik Yüzme Havuzu hakkında yapılan açıklamalar "pes doğrusu" dedirtecek niteliktedir. Oysa önceki dönem Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Spor Toto'nun destekleri ile kusursuz bir şekilde açılışını yaptığımız yatırımın sadece giriş ücretini belirleme konusunun bile bu kadar uzadığı süreçte bu devasa yatırımı kendileri yapmış gibi göstermeye çalışmak, aklımıza Tuncay Özkan'ın "Marmaray'ı Ecevit yaptı" fıkrasını hatırlatıyor.

 

Kaldı ki yatırımın tamamlanmasının akabinde yüzme yarışmaları gerçekleştirilen bu Olimpik Yüzme Havuzu, anlaşılıyor ki; geldiği günden bugüne suya sabuna dokunmayanların, başları her sıkıştığında girdiği havuzda yüzme bilmediği için çırpınmasını meşrulaştırıyor.

Unutmadan; Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge müsabakaları 4-5 Kasım tarihlerinde düzenlenmiş, müsabakalara 15 ilden 83 kulüp 553 sporcu katılmıştı.

Ayrıca, 31 Ekim 2023 tarihinde Yüzme İl Şampiyonası yapılmış 170 sporcu yarışmıştı” ifadelerine yer verdi.