-

Gözden kaçırmayın

Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş, Türkiye Belediyeler Birliği Meclisinde Görev AldıSandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş, Türkiye Belediyeler Birliği Meclisinde Görev Aldı

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Dinar Kaymakamı Kemal Duru, Tarım Alanlarının Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen belirli tarım projelerinin tohum dağıtım ve tanıtım etkinliğine katıldı. Kara buğday üretimini teşvik eden bir girişim ile ürün çeşitlendirme ve süt sığırcılığında mastitis hastalığının tespiti için kullanılacak cihazların dağıtımının yapıldığı projelerde çiftçilere büyük destek sağlandı.

Etkinlik çerçevesinde, İl Özel İdaresi'nin desteğiyle tohum ekimi gerçekleştirecek 63 çiftçiye tohum desteği sağlandı. Ayrıca mastitis tespiti için gerekli olan aletler de 15 çiftçiye dağıtıldı.

Bu tarz projeler yerel ekonominin canlandırılması ve tarımsal üretimin çeşitlendirilmesi amacıyla büyük önem taşıyor. Yöre çiftçilerinin karşılaştığı zorluklarla mücadele etmelerine ve daha verimli üretim yapmalarına olanak sağlayan destekler, tarım faaliyetlerinin geliştirilmesi ve kırsal kalkınmanın desteklenmesi amacıyla sunuluyor.

#AfyonkarahisarValisi #DinarKaymakamı #tarımprojeleri #tohumdağıtımı #mastitis #tarımsalüretim #çiftçi #destek #tarımfaaliyetleri #kırsalkalkınma